Денис Котов: Про деякі шкідливі інформаційні меми.

17.08.2016 08:51 Блоги 1233

Термін "мем" був запропонований найвпливовішим мислителем сучасності, еволюціоністом генетиком Річардом Докінзом, і несе в собі суть одиниці певної інформації. Ідея, символ, афоризм, тренд - все може вміститись в це поняття.
Часто в нашому інформаційному полі з"являються певні меми, що на певний час, або ж назавжди, врізається у нас світогляд. Розглянемо декілька таких, що найбільше шкодять людям з критичним мисленням.

"Політика - справа уродів".
Значення ж цього слова - діяльність самоуправління у місті-державі (в древній Греції). І справа ця охоплює всіх сфери людського життя. Якщо ти оплачуєш проїзд - це політика. Сплачуєш податки - політика. Намагаєшся дати своїй дитині освіту - це політика. Дає оцінку чи приймаєш участь в якомусь суспільному процесі - це політика. Тому, коли ти говориш такий мем - ти і себе відносиш у когорту уродів. Мем створений для культивування інфантильності і пасивності молоді, адже до молодь - локомотив змін. Коли консервативне старше покоління уже давно добровільно відійшло від політики, а молоде відсторонене від політики подібними мемами - настає час встановлення диктатури, посилення експлуатації і грабунку. І відповідальність за встановлення диктатури лежить не на свиті диктатора, а на пасивному народові.

"Історія багато разів переписувалась, нічого довести не можна".
Зазвичай за цим мемом ховається звичайне невігластво і небажання розуміти суспільні процеси через історичний екскурс. Таким чином, ми отримуємо цілі покоління пасивних споживачів, котрі не здатні спрогнозувати кризу державно-капіталістичної машини, і, як наслідок, в кризові періоди починають гуртуватись довколо держави,нехай такої їм ненависної, котра, у більшості випадків, і сама створює ці кризові періоди з ціллю більшого грабунку мас.

"Сенс мені займатись суспільною діяльністю, якщо я нічого не вирішую"
Ще один руйнівний мем, спрямований на створення пасивної споглядацької позиції. Як сказав класик - "Не вірте, що купка відчайдухів не здатна змінити світ, адже весь час тільки вони його і змінювали". Світ ближче, ніж здається. Досить вийти у свій двір і разом з мешканцями інших під"їздів прибрати сміття. Організувати молодь свого двору ходити з тобою на спортивну секцію, а не пити пиво на лавочках. Прийняти участь в ОСББ та дізнатись механізм роботи з місцевим депутатом. Це не вимагає ні коштів, ні особливих навичок. Лише часу та бажання.

"Довколо мене одні ідіоти".
Один із найнебезпечніших мемів, спрямованих створити атмосферу агресивності і ворожості між рядовими громадянами. На це працює більшість ЗМІ у нашій країні - весь час показують недалеких людей у різних ток-шоу, які роблять одіозні вчинки задля рейтингів і формування ілюзії загальної дурості. Звісно, діти бачать - діти повторюють, і якщо найвидатніші спортсмени країни рекламують алкоголь, а позитивними героями у кіно стають бандити і аферисти - очікувати позитиву марно. Ми звикли судити з своєї колокольні, але не всі мають сформований світогляд. Не всі здатні критично фільтрувати інформацію. Не всі володіють необхідними знаннями. Саме тому одні можуть не вестись на пропаганду, а інші - ні. І задача тих, хто розуміє - тлумачити іншим. Інакше потім не вини нікого, крім себе, що тебе "оточують одні ідіоти". Врешті-решт, середовище формує нас, а ми - середовище. Якщо тебе оточують одні ідіоти - можливо, з тобою щось не так?

Закінчуючи, хочеться додати, не ведіться. Держава і олігархат стравлює нас, бо коли ми поокремо - нас легше знищити. Наша зброя - солідарність. І ми переможемо, бо у на немає вибору.

Всім добра:)

Денис Котов

Оставить комментарий