Наше невротизоване суспільство розділилось на 2 табори Избранное

17.08.2016 06:52 Общество 508

Наше невротизоване суспільство розділилось на 2 табори - люди, які здатні відповідати лише за себе (котрі уникають суспільної відповідальності, через що ми і маємо такий сумний стан речей в нашій країні) і люди, котрі готові брати відповідальність за інших, проте уникають особистої відповідальності. Кримінальної, в тому числі.

Чому вік українських революціонерів у більшости зрівняний з віком незалежної України? Бо остання латентно формувала колективну відповідальність (рефлексія до совку) та через свою ефимерність ніяк не могла дати основ для індивідуальної відповідальності. Українському революціонеру приємніше воювати, палити поліцайські машини, гнити у застінках режиму - ніж створити кооператив чи іншу форму ідейного об"єднання, що могло б прогодувати його та його середовище.

Чому ж старші покоління не проявляють колективної відповідальності, хоча, ніби то, у совку мали випрацьовувати саме її? Бо капіталістично-олігархічний душ вибиває з голови обивателя всі тверезі думки. Держава вам нічого не зобов"язана - плавайте як хочете.

Так і живемо. Так і будемо жити ближчим часом.

Денис Котов

Другие материалы в этой категории: ПУК клименка запросив у Вінницю ОБСЄ »

Оставить комментарий